• Свеж
Тепих Од Геометриска Област Тулум Кармела, 8' 10', Црна Слонова Коска

Тепих Од Геометриска Област Тулум Кармела, 8' 10', Црна Слонова Коска

DEN 1948.96

Од стока
Во магацинот

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекцијата На Килими тулумурбанска Шик Област Килими меките нијанси даваат освежувачки квалитети на паметниот приказ на рустикални обрасци во Колекцијата Тулум од Сафавиех. Стилска интеракција на модерни бои и дизајни инспирирани од занаетчиската уметност, овие бохо-шик теписи во областа го збогатуваат декорот на собата со топол, привлечен карактер. Направени со употреба на меки и издржливи полипропиленски синтетички предива, килимите Од Тулум додаваат карактеристичен изглед и утешно чувство под нозете во секоја просторија. Боја : Слонова Коска/Црна. Големина : 8 'х 10'. Моќта Се Појави Во Турција. Висина на купот : 0.4 во. 78% Полипропилен, 14% Јута, 8% Латекс. Подлогата содржи латекс, подлога за тепих (се продава одделно) препорачана да помогне да се спречи менување и лизгање. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Детални спецификации

Додатоци на производи

обични шорцеви слободно време џогирање товар памучни машки летни шорцеви гроздобер спортски машки панталони секојдневни шорцеви

Совет : оваа облека е помала од нормалната големина, се препорачува да изберете поголема големина!Голем�

DEN 2.33

Курго Директно До Безбедносниот Појас За Кучиња, Безбедносен Појас За Автомобили За Домашни Миленици, Прилагодлив Поводник За

Курго Директно до Вртливиот Врзувач на Појасот се прикачува директно на ременот на вашето куче и потоа �

DEN 457.44

Гузом Женски Летни Тимови Памучни Ленени Култури Врвни И Широки Панталони За Нозе Лабава Дневна Соба Со Џебови Екипажот Вратот

Гузом Женски Лето 2 Парче Облека Памук Лен Култура Врвот И Широк Нога Панталони Лабава Дневна Во собата �

DEN 272.16

Женски Џемпер Кардиган-Едноставни Удобни Плетени Врвови Желка Капка Рамо Надворешна Облека Кардиган Долг Ракав Цврста Редовна

Фиторон Женски Џемпер КардиганЕдноставни Удобни Плетени Врвови Желка Капка Рамо Надворешна Облека Кар

DEN 431.84

Колиша Женски Панталони Високи Половини Долни Еластични Половини Палацо Панталони Лабаво Вклопување Празнични Панталони Со Широки

Опис : Пол : Жени, Жена, Дами Дама, Женски, Девојки Стил : Женски Дневни Панталони, Палацо Панталони, Широка

DEN 1.33