• Свеж
Верчели Страда Гума За Сите Сезони - 245 35Р 95В Одговара: Волво С Т Полестар , - Фолксваген Артеон Сел Премиум Р-Линија

Верчели Страда Гума За Сите Сезони - 245 35Р 95В Одговара: Волво С Т Полестар , - Фолксваген Артеон Сел Премиум Р-Линија

DEN 1661.44

Од стока
Во магацинот

Верчели Страда ВТОРИ е гума за сите сезони со високи перформанси произведена за патнички возила. Гумата промовира одлично влечење на сите временски услови. Специјалниот насочен дизајн на шарите одржува контакт со патот во секое време што ја зголемува способноста за зафаќање на суви, влажни и зимски временски услови. Широките периферни жлебови успеваат да спречат хидропланирање. Тие активно се спротивставуваат на хидропланирањето со дисперзија на вода и кашест снег од под стапалото на гумата. Подобрената влечна сила за сите временски услови и врвната превенција од хидропланирање работат заедно за да обезбедат побезбедно искуство во возењето во текот на целата година. Насочниот дизајн на шарата на моделот ги подобрува перформансите со голема брзина. Шарата го одржува својот постојан контакт со патот и и овозможува на гумата да работи најдобро што може. Цврстото централно ребро, исто така, успева да ја зголеми контролата на гумата. Ја зголемува одговорноста на управувачот и стабилноста на возењето. Ова ја обезбедува гумата против притисокот на возењето што влијае на неа во сите временски услови, истовремено зголемувајќи го времето и точноста на одговорот на воланот при неговиот одговор на командите на возачот. Подобрата контрола му овозможува на возачот самоуверено да го контролира возилото во секое време. Страда втори нуди тивко и удобно возачко искуство. Жлебовите на шарите на моделот ги канализираат звучните бранови низ стапалото на гумата, без да дозволат да дојдат во контакт со елементите на шарата. На овој начин, бучавата од патот и шарата не се создава за време на погонот, а гумата нуди пријатно возење. 245/35Р20. Тркало Не Се Вклучени. Цела Сезона. Автопат. Одговара : 2012-13 Порше 911 Карера С 2014 Порше 911 Тарга 4С 2017 Порше 911 ГТ3 РС 2018 Порше 911 Турбо Ексклузивна Серија 2021-22 Волво С60 Т8 Надополнување Полестар 2022 Порше 911 Тарга 4 ГТС 2021 Порше 911 Тарга 4с наследство дизајн издание 2019 Порше 911 Карера Т 2016 Порше 911 КАРЕРА 4 црно Издание 2015 ПОРШЕ 911 карера 4 Гтс 2020 Волво В60 Т8 Полестар 2010-12 Ферари Калифорнија База 2020-21 Порше 718 КАЈМАН гт4 2021-22 Ферари ф8 база на пајаци 2021-23 Порше 718 База На Спајдер 2018 Волво В60 Полестар 2020-23 ферари Ф8 трибуто база 2022-23 Порше 718 Кајман Гт4 Рс 2022 Ферари Портофино М База 2023 Волво С60 Б5 Крајна 2022 Ферари Сф90 Страдале База 2021-22 volvo V60 T8 Надополнување Polestar 2022 FERRARI Sf90 ПАЈАК БАЗА и повеќе - додадете Го Вашето Возило во нашиот додаток за вклопување ЗА ДА ПРОВЕРИТЕ.

Детални спецификации

Додатоци на производи