• Свеж
Џери Вилијамс-Ако Ме Прашаш Што Правиш-Винил

Џери Вилијамс-Ако Ме Прашаш Што Правиш-Винил

DEN 576.00

Од стока
Во магацинот

Џери ВИЛИЈАМС ЏУНИОР Е роден во вирџинија во 1942 година и е најпознат по неговото алтер-его Мочуриште Дог. Тој уживаше во плодна кариера како уметник, писател и продуцент постигнувајќи хитови за Џин Питни, Дорис Дјук, Ди Ди Ворвик, Фреди Норт и Џони Пајчек. Тој има снимено голем број на собирачки темпо и длабоки страни на душата, вклучувајќи цитат;Таа Толку Божествена;, реткост од 3 цифри снимена За Евиденција На Академијата во 1963 година. Но, тоа е неговиот само-напишан цитат;ако Ме Прашате (Затоа што Те Сакам)цитат; што го катапултираше во куќата на славните Во Северната Душа и останува многу негуван и баран филер за подиумот за танцување. Исто така, прикажуваме уште една омилена Снимка На Кала, напишана и продуцирана Од Вилијамс, "Само Што Планирате да Направите За Тоа";. Клуб Душата се горди што ги прикажуваат овие две иконски песни назад-назад како спојка од ново-винил. Синглот од 7 инчи, официјалното издание на винил на етикетата реплика, содржи чист аналог со средиште и аудио сечење од оригиналните главни ленти. Добредојдовте во клубот. Местото за запознавање на лицата, слушање на мелодиите и читање на приказните зад цитатот;Звукот на Душата; ВО ВЕЛИКА британија. И тоа е нашиот манифест овде во Клубот Соул. Да се следи еволуцијата на ретката сцена на душата во ВЕЛИКА британија преку британскиот клуб. Сцена која ќе стане позната како Северна Душа, сцена поттикната на ретки Црни Американски 45-ти, сцена поттикната на еднократна изработка. Сцена на солидарност од работничката класа која стана полнолетна На Северот на Англија во седумдесеттите години фаќајќи го срцето и душата на младите Нации заведени од неговиот таен свет на целоноќно танцување. Ако Ме Прашате (Затоа Што Те Сакам) / Само Што Прават (Винил) (7-Инчен).

Детални спецификации

Додатоци на производи