• Свеж
Acdelco - радијатор # 21687

Acdelco - радијатор 21687

DEN 9273.60

Од стока
Во магацинот

Радијаторите на оригиналната опрема Acdelco GM се заменици препорачани за GM за вашите возила оригинални компоненти. Радијаторите се разменувачи на топлина, обично се наоѓаат во предниот дел на возилото каде што воздухот може да тече низ перките и да ја распадне топлината. Современите радијатори се направени од алуминиум и пластика, додека постарите возила користеле бакар и месинг. Овие радијатори се дизајнирани да бидат отпорни на корозија со оптимални карактеристики на пренос на топлина. Овие радијатори со оригинална опрема се произведени за да одговараат на вашето ГМ возило, обезбедувајќи ги истите перформанси, издржливост и услужен живот што ги очекувате од Generalенерал моторс. Acdelco - Radiator # (б) (89019353) 21687.

Детални спецификации

Додатоци на производи