• Свеж
Света Луси Верски Медал Боја Големина На Никел-Цврсто 14к Бело Злато

Света Луси Верски Медал Боја Големина На Никел-Цврсто 14к Бело Злато

DEN 1119.84

Од стока
Во магацинот

СИНЏИРОТ НЕ Е ВКЛУЧЕН Достапен Во Цврсто Жолто Или Бело Злато Од 14к, Или Во Референца Со Големина На Сребро : 17мм е со големина НА американска пара 21мм е со големина НА американски никел 24мм е со големина НА четвртина Од САД Ласерот во Боја е процес на чекање за патент, бојата гарантирано ќе трае вечно Медалите во Боја може да се носат во базен, туш, итн. без да влијае на сликата. Ние го гарантираме тоа. Света Луција била богата Млада Христијанска маченичка која Католичките И Православните Христијани ја почитуваат Како Светица. Нејзиниот празник на Запад е 13 декември, според нереформираниот јулијански календар најдолгата ноќ во годината; таа е заштитничка на оние кои се слепи. Луси е една од ретките светци што Ги слават Лутеранските Швеѓани, Финска-Швеѓани, Данци и Норвежани, во прослави што задржуваат многу домородни Германски пагански претхристијански светлосни фестивали во средината на зимата. Таа е една од седумте жени, со исклучок на Пресвета Богородица, одбележана по име Во Римскиот Канон. Нејзиниот акта санкт раскажува Дека Луси Била Христијанка додека Диоклецијан ги прогонувал И мачел Христијани. Таа ја посвети својата невиност На Бога, одби да се омажи за паган и нејзиниот мираз им го подели на сиромашните. Нејзиниот иден сопруг ја осуди Како Христијанка на гувернерот на Сиракуза. Чудесно не можејќи да ја преместат или запалат, чуварите ја прободеле и ја убиле. Најстариот запис за нејзината приказна доаѓа од извештаите на светците од петтиот век. До шестиот век, нејзината приказна беше широко распространета. Свети Алдхелм напиша извештај за нејзиниот живот, А Преподобниот Беде ја вклучи нејзината приказна во неговата Мачеништво.[4] во средновековните извештаи, очите На Сент Луси се ископани пред нејзиното погубување. Во уметноста, нејзините очи понекогаш се појавуваат на чинија што ја држи. Достапно Во Цврсто 14к Жолто Или Бело Злато,или Сребро. 17мм-големина НА американска пара, 19мм-големина НА АМЕРИКАНСКИ никел, 25мм-големина НА американска четвртина. Произведено во САД. Сите Медали Се Цврсти 14к или.925 Сребро. Бесплатна Кутија За Подароци За Накит. Синџирот Не Е Вклучен. Бродови во еден ден.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Вендунид Орнаменти, Три Пара Соѕвездие Зодијаци Слој Обетки Соѕвездие Исклучителна Буква Хороскопи Староанглиски Зодијаци Знак

Три Пара Соѕвездие Зодијаци Слој Обетки 12 Соѕвездие Исклучителна Буква Хороскопи Староанглиски Зодија

DEN 511.84