• Свеж
Тријнтје Остерхуис-Кој Ќе Зборува За Љубов: Бурт Бачарах Песна ВТОРА-180-Грама Бел Обоен Винил

Тријнтје Остерхуис-Кој Ќе Зборува За Љубов: Бурт Бачарах Песна ВТОРА-180-Грама Бел Обоен Винил

DEN 271.84

Од стока
Во магацинот

Ограничено издание од 500 поединечно нумерирани копии на аудиофил винил со бела боја од 180 грама. По првото и успешно објавување На Изгледот На Љубовта (Книга Со Песни На Берт Бачарах) Тријнтје го следи нејзиното второ толкување на џез стандардите. За Тоа Кој Ќе Зборува За Љубов и повторно ќе се здружи со Берт Бачарах, таа изведува 15 класици Како "Секој Ден Сега";, "Оваа Девојка Е Во Љубов";, "она Што Му Треба На Светот Сега"; и други. Холандскиот Метропол Оркест обезбедува цврста поддршка и ја спроведува Винс Мендоза.Албум Песни1. Секој Ден Сега. Љубовта Е Сепак Одговорот3. Што Му Треба На Светот Сега 4. Едно Ѕвоно Помалку За Одговор5. Помеѓу Срцето6. Оваа Девојка Е Заљубена7. Дај Ми Ја Силата8. Кој Ќе Зборува За Љубова9. Странец Од Претходно10. Не знам Што Да правам Со Себе 11. Не Ми Го Крши Срцето12. Не Ме Прави Над 13 Години. Капките Дожд Постојано Ми Паѓаат На Главата14. Насликани Од Меморијата15. На Мојот Сопствен Тријнтје Остерхуис-Кој Ќе Зборува За Љубов : Бурт Бачарах Песна ВТОРА-180-Грама Бел Обоен Винил.

Детални спецификации

Додатоци на производи