• Свеж
Мојот Рамонс: Фотографии Од Дени Филдс

Мојот Рамонс: Фотографии Од Дени Филдс

DEN 703.04

Од стока
Во магацинот

"Рамонс ме собори како атомски ветер."Дени Филдсдани Филдс првпат ја виде играта На Рамонс во Кбгс во Њујорк во 1974 година и веднаш понуди да управува со нив, исто така поставувајќи ги со рекорден договор. Првично објавен во ретко ограничено издание, Мојот Рамонс содржи повеќе од 200 фотографии од личната колекција на дени на еден од најомилените и најпознатите бендови од последните четири децении.Дени управуваше со бендот од земја нагоре, придружувајќи ги низ Европа и Америка, истовремено фотографирајќи ги на работа со обожавателите и во понеформални моменти. Направени помеѓу 1975 и 1977 година, фотографиите На Филд нудат редок увид во животот на бендот на турнеја, зад сцената и снимањето на нивниот прв албум. Сликите дополнително ги оживуваат неговите придружни коментари и спомени и сеќавања од Мајкл Стипе, Сејмур Штајн и Дејвид Јохансен. Ова е уникатен и посебен волумен на митско време.Легендарниот менаџер, публицист, новинар и извршен етикет, дени Филдс (роден 1941 година) беше во срцето на секое значајно движење во рок музиката две децении и беше присутен за раѓањето на панкот И Во Америка и ВО ВЕЛИКА британија. Тој беше значаен играч во започнувањето на кариерата На Вратите, Рамонс, МЦ5, Стогс и други, и беше крајниот сценограф од 60-тите и 70-тите години, дружејќи се со Ворхол, Нико, Линда Макартни, Еди Сеџвик, Алис Купер и лу Рид. Во неодамнешниот документарен филм За неговиот живот, Вели Дени, Алис Купер забележала дека тој "се чинеше дека е на пулсот на подземјето", а Иги Поп забележал дека " Дени е конектор, тој е линија за гориво, место каде што работите можат да еруптираат. "Мојот Рамонс : Фотографии од Дени Филдс (Тврд Повез).

Детални спецификации

Додатоци на производи