• Свеж
4 8w Квадратни Затемнети Осветлување Јасна Леќа Боја Трим 4000K ПРЕДВОДЕНА Рамна Планината Бела 1-Пакет

4 8w Квадратни Затемнети Осветлување Јасна Леќа Боја Трим 4000K ПРЕДВОДЕНА Рамна Планината Бела 1-Пакет

DEN 3.00

Од стока
Во магацинот

CSE 4 " плоштадот LED downlight е совршено решение и за нови градежни и за реконструкција на инсталации. Насочните светлосни обрасци произведени од интегрирана оптика обезбедуваат високо-излезно напредно ширење на светлината. Затемнет до 10% со лер компатибилен прекинувач за затемнување. Со дебелина од само 6 мм, и со возач кој може да биде оддалечен лоциран на кое било растојание, овој држач за испирање може да се инсталира најмногу на која било локација, вклучително и области со нула дозвола. Не е потребно проветрување што резултира со намален проток на воздух и намалена загуба на топлина. Овие светла не ја кршат огнената бариера; тие се оценети со ИЦ и можат да се инсталираат во директен контакт со изолација. Излезот на светлината ги надминува сите други светла во својата класа. Серијата од 8 вати (ЕКВИВАЛЕНТ НА БЛЕСКАВО 60 W) произведува 840 лумени. Сите светла се достапни во 5 температури на бојата : 2700, 3000, 3500, 4000 и 5000 Келвини. Постојат 9 различни бои за украсување кои убаво се вклопуваат во различни бои на таванот. Бидејќи светилките НА CSE се со влажна оценка, инсталирање во обоени софити/тремови што прават многу чист и непречен изглед.Изработен во сад флеш монтирање 6мм тенок дизајн лесно се инсталира преку стандардна разводна кутија без употреба на шаблони за тешко сечење дупки преку тавански материјал.9 исечете ги опциите за боја за целосно комплиментирање на конечните завршетоци на дизајнот.За инсталации со нула дозвола, можете да го инсталирате возачот подалеку од осветлувањето на кое било растојание користејќи жична врска Од Класа II.Високо излезно осветлување од 840 лумени со заштеда на трошоци за користење на САМО 0,1 ампери НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА.Целосно затемнет до 10% со led компатибилен прекинувач за затемнување.Влажна оценета за отворен туш и надворешни покриени инсталации.Погоден за употреба во плакари гаранција : 5 години / 50.000 часа.Димензии на тела : 0,25 инчи висок х 5,50 инчен дијаметар. Произведено Во Сад. Флеш монтирање 6мм тенок дизајн лесно се инсталира во текот на стандардна разводна кутија без користење на шаблони за тешко дупка сечење преку таванот материјал. 9 исечете ги опциите за боја за целосно комплиментирање на конечните завршетоци на дизајнот.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Idea4Wall Рамка на платно уметнички wallид декор фаланопсис орхидеја цветна цветна фотографија минимализам модерна блиска драматична

За нас : Idea4 Wall, како професионален производител на украси за домови, е специјализиран за висококвалитет�

DEN 3.33