• Свеж
Сет на графикони за супер електрична енергија во училницата

Сет на графикони за супер електрична енергија во училницата

DEN 2.67

Од стока
Во магацинот

Со најразлични графикони и етикети, сетот на огласни плочи од 21-парта за напојување во училници за супер електрична енергија помага во одржување на уредна околина. Графиконите за роденден, поттик и распоред ве одржуваат во тек, а студентите ќе ја сакаат темата за суперхерој на стрипови. Создадете околина за учење што ги зголемува духовите на вашите студенти со додавање на стилски поставувања на огласни табли во вашата училница. Овие комплети за привлекување очи се разноврсни по дизајн, дозволувајќи им на парчињата да се користат индивидуално или заедно за да го соберат вашиот идеален дисплеј. Со смели бои и современи обрасци, комплетите на билтени нудат повеќе од само декорација-тие помагаат да ги мотивираат вашите студенти со создавање забавно, фокусирано опкружување. Бидете сигурни да барате други координативни производи за да создадете кохезивна тема во училницата! Сет на организатори на супер моќност во училницата (друг).

Детални спецификации

Додатоци на производи

Александрија Гроздобер Антички Стил МАПА САД Мапа Со Градови Во Детали Мапа Постери За Ѕид Мапа Уметност Ѕид Декор Земја Илустрација

Александрија Гроздобер Антички Стил МАПА САД Мапа Со Градови Во Детали Мапа Постери За Ѕид Мапа Уметнос

DEN 351.20