• Свеж
Комплет за декор на декорирање на фестивал на еднорог, брои

Комплет за декор на декорирање на фестивал на еднорог, брои

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

Некогаш животот е само кекси и еднорози! Направете ги вашите следни кекси магични со нашиот симпатичен комплет за декора за кекс на еднорог. Совршено за родендени и специјални прилики, овој декор на еднорог е сигурен дека ќе стави насмевка на лицето на секого. Ново за украсување на cupcake? Нема проблем! Нашите комплети се дизајнирани со леснотија во умот. Секоја кутија содржи доволно материјали за украсување 24 кекси и вклучува 24 избор, 24 облоги и мешавина од посипување. Фестивал Уничарски кекс -декор комплет за декории на еднорог, комплет за декорирање на кекс, вклучува 24 избори, 24 облоги и мешавина од посипување. Нето тежина : 1oz (28 g). Без глутен. Произведен во објект без ореви. Забавна и лесна активност за целото семејство.

Детални спецификации

Додатоци на производи