• Свеж
Истакнување Дома 52 Еноки Калај Паметен Тавански Вентилатор Со Светлина И Далечински Управувач

Истакнување Дома 52 Еноки Калај Паметен Тавански Вентилатор Со Светлина И Далечински Управувач

DEN 1197.60

Од стока
Во магацинот

Истакнатиот домашен паметен вентилатор Еноки комбинира елегантен, модерен изглед со иновативна најсовремена технологија за врвна луксузна удобност и стил! Овој модерен тавански вентилатор е дел од Истакнатата Домашна Колекција На Паметни Вентилатори напојувана од Фансио. Да се биде паметен никогаш не било толку кул! Еноки не е само иновативен и функционален, туку е и моден напред! Овој 52-инчен вентилатор на таванот на пропелерот има прекрасно заоблено интегрирано цилиндрично тело кое обезбедува совршен контраст со острите агли на сечилата во модерен стил. Еноки ИО прикажува драматична мат црна завршница стручно поврзана со реверзибилни сечила со различна завршница од секоја страна. Лесно прилагодливите сечила имаат северна абонос завршница од едната страна и сива кедрова завршница од друга страна изборот е ваш. Секоја комбинација е стручно дизајнирана да додаде дополнителен талент и совршено да нагласи различни различни изгледи за да има масовна привлечност. Овој паметен вентилатор има интегрирана лед табла која има моќ да ги осветли вашите стилски простори но и затемнета за да се прилагоди на она што одговара на вашето расположение! Моќниот мотор и дизајн обезбедуваат прилагодливо, реверзибилно движење на воздухот што е ултра-ефикасно без разлика дали сакате да се оладите во тие жестоки летни денови или да циркулирате топол воздух во студените месеци од зимата. Истакнатиот Дом Еноки ви ги дава сите луксузни функции и технолошки иновации што ги заслужувате, истовремено обезбедувајќи импресивен привлечен стил по кој копнеете. ПАМЕТЕН ВЕНТИЛАТОР : Работи Со Алекса И Гугл Асистент и напојуван Од Фансио (вклучен со купување). Контролирајте го вентилаторот на таванот со глас, со вклучениот паметен далечински управувач или преку апликацијата Фансио што може да се преземе во Продавницата За Апликации и Google Play! Да се биде паметен никогаш не било толку кул! ИНТЕГРИРАН КОМПЛЕТ ЗА СВЕТЛО : овој модерен вентилатор на таванот има интегрирана лед-табла ОД 4 инчи која обезбедува 18,5 вати, 1400 лумени, температура на бојата ОД 3000К и е затемнета од 20% до 100% . РЕВЕРЗИБИЛНИ СЕЧИЛА со ДВОЈНА ЗАВРШНИЦА : стилот зависи од вас! Овој тавански вентилатор доаѓа со различна завршница на секоја страна од сечилата. Едната страна доаѓа во прекрасна сива дабова завршница, додека другата страна покажува прекрасна завршница на јаглен. Изберете изглед кој најдобро одговара на вашиот простор! КОМПАТИБИЛЕН СО ДВОЈНА МОНТАЖА : Овој вентилатор на таванот може погодно да се монтира со надолна прачка (вклучена е 4 инчна шипка - подолги надолни прачки се продаваат одделно) или под агол монтиран на засводени тавани (аголна заграда се продава одделно) ЕТЛ СУВО ОЦЕНЕТО : само за внатрешна употреба, инсталирајте го овој внатрешен тавански вентилатор во вашиот дом за да ја заштитите неговата природна убавина и стил. ТИВОК, РЕВЕРЗИБИЛЕН МОТОР : Погодно тивок, 3 брзински реверзибилен мотор. Може да се работи во зима за да помогне во ротирање на топол воздух и намалување на трошоците за енергија. ОГРАНИЧЕНА ДОЖИВОТНА ГАРАНЦИЈА : производителот нуди Ограничена Доживотна гаранција на сите вентилатори на таванот.

Детални спецификации

Додатоци на производи