• Свеж
Raybestos Напредна Технологија Диск Сопирачка Роторот Одговара изберете: 2012-ЏИП ГРАНД ЧИРОКИ, - ДОЏ ДУРАНГО СРТ

Raybestos Напредна Технологија Диск Сопирачка Роторот Одговара изберете: 2012-ЏИП ГРАНД ЧИРОКИ, - ДОЏ ДУРАНГО СРТ

DEN 0.67

Од стока
Во магацинот

Развиени за тешки ситуации и тешка употреба на должност, Специјализиран Камион Raybestos®, училишен Автобус и ротори со Средна Должност се дизајнирани да обезбедат оптимална безбедност и извонредни перформанси во сите услови. Тие ги исполнуваат вклопувањето, формата и функцијата НА ОЕ за да обезбедат сигурни перформанси и издржливост. Конфигурациите на лопатката за ладење специфични за возилото и пеглата специфична за примена се комбинираат за да ја намалат бучавата и да ја подобрат реакцијата за сопирање што е супер мазно и ултра тивко. • Покривање на камиони, училишни автобуси и апликации со средна должност од класа 1 до класа 8 • Подобрена металургија за ситуации со висока температура и екстремно оптоварување • дизајни специфични за Примена-форма НА СОВПАЃАЊЕ НА ОЕ, вклопување и функција за крајна јачина • Црна Фузија или сива Фузија 4.0 ® облога-Заштитниот слој го подобрува изгледот за чист, завршен изглед • балансирани рабови на Мелницата - 100% валидација обезбедува соодветна рамнотежа и ги минимизира вибрациите • специфични За Возилото конфигурации на лопатки - ое - усогласени конфигурации на лопатката За Оптимално Ладење, намалено избледување на сопирачките и зголемен век на траење на подлогата • најтесно странично истекување-0,05 мм (0,002") или Помалку за намалено Пулсирање на педалата, бучава од сопирачките и продолжен век на траење на подлогата изберете : 2012-2017 џип гранд чироки 8 цил 6,4 л 2018-2020 Доџ дуранго срт 2018,2020 џип гранд чироки Срт - 8 и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Детални спецификации

Додатоци на производи