• Свеж
Заштитен знак Ликовната Уметност Покриј Те Со Пердуви Платнена Уметност Од Марси Дугар

Заштитен знак Ликовната Уметност Покриј Те Со Пердуви Платнена Уметност Од Марси Дугар

DEN 1.00

Од стока
Во магацинот

Уметник : Марси Дугарсубјект : Типографски Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија, оваа подготвена за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има црна фраза опкружена со пердуви во центарот на рамката.Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. Марси Дугар "Покриј Те Со Пердуви" Платно Уметност.

Детални спецификации

Додатоци на производи