• Свеж
Tommee Tippee Easiflow 360° Истури-Доказ Чаша Со Патување Капак, Слон И Мечка-12m+, 2pk

Tommee Tippee Easiflow 360° Истури-Доказ Чаша Со Патување Капак, Слон И Мечка-12m+, 2pk

DEN 152.64

Од стока
Во магацинот

Tommee Tippee Easiflow 360 е врвна чаша отпорна на истурање за мали деца. Генијално едноставниот дизајн од 360 степени значи дека бебињата можат да пијат од каде било околу раб, што се препорачува за стоматолог и ја олеснува нивната транзиција кон пиење возрасни. Благодарение на вентилот за активирање на усните отпорен на истурање тоа е исто како пиење од вистинска чаша, но без неред. Со едноделен вентил и удобен капак за патување, чашата со отворен врв лесно се чисти и лесно се одржува чиста. Тестирано против глобалните врвни продавачи, тоа е исто така најлесната чаша од 360° за употреба-ДОСЕГА! Ви помага родител на најлесниот 360 чаша да се користи некогаш : помалку хаос како бебе учи да пие од отворен чаша. Чашата содржи 8 унци . ОТПОРЕН НА ИСТУРАЊЕ : вентилот активиран за усни им помага на малите деца да научат како да голткаат од отворена чаша-со помалку неред! . ЛЕСНО ЧИСТЕЊЕ : едноделниот вентил им го олеснува животот на сите . СТОМАТОЛОГ ПРЕПОРАЧУВА : дизајнот Со Отворени чаши поддржува орален развој и вештини за пиење големи деца . ПРИЈАТЕЛСКИ ЗА ПАТУВАЊЕ : фрлете го во торбата и практичното силиконско капаче држи сѐ без неред . БЕБЕ-БЕЗБЕДНО : бпа и бпс слободен, фталат-бесплатно.

Детални спецификации

Додатоци на производи