• Свеж
Август Карлен Солидна Кадифен Бушава Област Килим, Слонова Коска, 9' 12'

Август Карлен Солидна Кадифен Бушава Област Килим, Слонова Коска, 9' 12'

DEN 2.67

Од стока
Во магацинот

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Август Шаг Килим Колекцијасилна Нега Бушотини обичната Wетика На Западниот Брег се слави во колекцијата август Шаг на сафавиех дизајнирана за дополнителен луксуз. Овој прекрасно мек тепих е моќ на полипропиленско предиво за извонреден квалитет и невообичаено кадифен текстура и мекост под нозете. Ова е одличен придружник за вашиот дом, без разлика дали е во земјата или зафатен град, бидејќи ќе го задржи својот луксузен квалитет во секое опкружување. Боја : Слонова Коска. Големина : 9 'х 12'. Моќта Се Појави Во Турција. Висина на купот : 1.25 инчи. 100% Полипропилен. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се спречи менување и лизгање. Внатрешна Употреба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Детални спецификации

Додатоци на производи