• Свеж
Вокер Издувни Гасови SoundF Пригушувач За Издувни гасови се Вклопува изберете: 1982-DATSUN МАКСИМА, DATSUN 810

Вокер Издувни Гасови SoundF Пригушувач За Издувни гасови се Вклопува изберете: 1982-DATSUN МАКСИМА, DATSUN 810

DEN 1.67

Од стока
Во магацинот

Одликувајќи се со 100% алуминизиран челик за подолг работен век во споредба со нискојаглеродниот челик, пригушувачите со директно вклопување На Вокер soundfx обезбедуваат квалитетен изглед и поволна акустика, додека механичките внатрешни споеви и вртените заклучени глави обезбедуваат издржливост. ЛЕСНО ЗА ИНСТАЛИРАЊЕ решение За Замена Со Завртки Со Директно вклопување со закачалки, загради и рути на цевки во стилот НА ОЕ за лесна инсталација што не бара специјализирана изработка и/или заварување. ФАБРИЧКИ ЗВУК Решетките со Решетки помагаат да се намали зрачениот шум за квалитетот на звукот во фабрички стил во споредба со прави перфорирани цевки. ДОБИЈТЕ ПОВЕЌЕ МИЛЈИ Од вашиот пригушувач Designed Дизајниран И тестиран за продолжување на животниот век на пригушувачот. СЕ СПРОТИВСТАВУВА на корозија алуминизираната челична конструкција и внатрешниот систем за одводнување помагаат да се намали корозијата. Дополнителни Функции Заврши : Алуминизиран. Пригушувач Тип : Комбинација. Одговара Изберете : 1982-1984 ДАТСУН МАКСИМА 6 Цил 2,4 Л 1981 ДАТСУН 810 6 Цил 2,4 Л и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите .

Детални спецификации

Додатоци на производи