• Свеж
Аркеис-Анкама, Игра На Табла Водена Од Приказна, Модуларна 3Д Табла, Сместена Во Древни Египетски Урнатини, На Возраст Од 10+, 1-Играчи

Аркеис-Анкама, Игра На Табла Водена Од Приказна, Модуларна 3Д Табла, Сместена Во Древни Египетски Урнатини, На Возраст Од 10+,

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

Аркеис-Историјата е полна со тајни. Додека истражуваат древна Египетска гробница, тим археолози и авантуристи налетуваат на мистерија што Историјата ја заборавила. За да ја откријат вистината, тие ќе мора да истражуваат подлабоко и подлабоко во пирамидите, избегнувајќи смртоносни стапици и возвраќајќи се со орди чудовишта што трчаат по нив. Дали стариот фараон ја проколна оваа експедиција? Дали некои тајни треба да останат нераскажани? Оваа приказна сега е твоја за да ја завршиш.Аркеис е кооперативна, водена од приказни, кампања игра со мини поставена меѓу древните Египетски урнатини. Секој играч ја презема контролата врз авантурист додека истражува модуларна табла. Секое сценарио има цели што играчите ќе се обидат да ги постигнат во текот на играта за да заработат награди во форма на клучни ставки и надградби кои влијаат на подоцнежните сценарија. Планирајте ја вашата експедиција, поразете ги епските непријатели и откријте скриено знаење! Ќе биде потребен тим од квалификувани играчи за да ги открие сите тајни На Аркеис! Вклучува спектакуларни детални мини!Целосно кооперативна игра за 1-5 играчи. Аркеис е наративна авантура минијатури игра на табла. ЕДИНСТВЕНА ТЕМА : возбудлив, мистериозен универзум каде Антички Египет се среќава Со Стемпанк!. ПРЕЗЕМЕТЕ АКЦИЈА : Играчите имаат до 2 дејства по свиок. Резултатите од нивните постапки може да се променат со опремата и надградбите на карактерот што ги заработуваат за време на кампањата. ЗАВРШЕТЕ ГИ ЦЕЛИТЕ и заработете награди. Добијте клучни ставки или надградете ги вашите херои. 3д материјал модуларна игра на табла ја оживува авантурата!.

Детални спецификации

Додатоци на производи