• Свеж
Дијамант Камен Крал 1. Кт Швајцарската Сина Топаз Пурпурна Создаде Александрит Стерлинг Сребрена Нараквица За Жени

Дијамант Камен Крал 1. Кт Швајцарската Сина Топаз Пурпурна Создаде Александрит Стерлинг Сребрена Нараквица За Жени

DEN 0.67

Од стока
Во магацинот

Нашиот Бренд : . Четири Генерации, од 1903 година нашето семејство се гордее со испорака на највисок квалитет На Фин Накит. Секој Камен Камен Кралот парче е уметничко дело. Обезбедуваме уникатно оптимално искуство за купување за нашите клиенти. Сите наши парчиња поминуваат низ интензивен и ригорозен процес на контрола на квалитетот во нашата домашна канцеларија во Њујорк за да се осигураме дека нашиот накит е до стандард и изграден да трае. Што Нудиме : . Гем Стоун Кинг има широк спектар на фини парчиња накит Од Приврзоци, Веренички Прстени, Обетки и Нараквици, сите се достапни во огромна разновидност На Камења, Камени Бои, Благородни Метали Од 10к, 14к, 18к Злато и 925 Сребро. Гем Стоун Кинг Е Водечки Онлајн Накит Трговците на Мало. Грижа За Накит : . Бидете сигурни да се грижите за вашиот накит. Избегнувајте носење накит во вода. чувајте го подалеку од парфеми и лосиони бидејќи тоа може да предизвика абење. Секогаш чистете го накитот во топла вода со сапун. Пакување : . Скапоцен Камен кралот предмети сите доаѓаат во брендирана амбалажа која е внимателно избрана за купениот предмет. Сите наши предмети доаѓаат во соодветно пакување, осигурувајќи дека се подготвени за подароци по пристигнувањето. Нашето пакување се движи од прекрасни картонски кутии со влошки од пена за безбедност, до елегантни кутии за завршна обработка од цреша со кадифени влошки.Mgz-1863-O-T-SWBL-CAX-PUL-CS-BL-Ssproduction Информации. Вкупна Каратна Тежина : 1.73. Метален Тип : Цврст 925 Сребро. Тип На Ставка : Тениски Нараквици. Мерења : Централен Камен : 6Х4 мм, Мали Камења : 5 мм и 6Х4 мм. Должина На Синџирот( Инчи) : 7. Тип На Синџир : Кутија. Тип Затворач : Лизгачот. Обетка Назад Наоѓање : . Тип На Поставување : Огради. Главни Камени Информации. Каратна Тежина : 0,55 Кт. Тип На Дијамант : Топаз. Боја : Швајцарско Сино. Јасност : Наспроти. Метод На Лекување : Озрачен. Форма : Овална. МЕРЕЊА : 6Х4 мм. Број На Камен : 1. Дополнителни Камени Информации. Каратна Тежина : 0,58 Кт. Тип На Дијамант : Создаден Александрит. Боја : Виолетова. Јасност : Чистење На Очите. Метод На Лекување : Не Се Третира. Облик : Круг. МЕРЕЊА : 5Х5 мм. Број На Камен : 1. Дополнителни Камени Информации. Каратна Тежина : 0,60 Кт. Тип На Дијамант : Создаден Сафир. Боја : Сина. Јасност : Чистење На Очите. Метод На Лекување : Термичка Обработка. Форма : Овална. МЕРЕЊА : 6Х4 мм. Број На Камен : 1. Оваа ставка е гордо направена по нарачка во САД. 100% Гарантирано Задоволство.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Александрија Гроздобер Антички Стил МАПА САД Мапа Со Градови Во Детали Мапа Постери За Ѕид Мапа Уметност Ѕид Декор Земја Илустрација

Александрија Гроздобер Антички Стил МАПА САД Мапа Со Градови Во Детали Мапа Постери За Ѕид Мапа Уметнос

DEN 351.20