• Свеж
Витакрафт Криза Стапчиња Зајак Лекување - Морков И Мед - Зајак Џвакање Стапчиња

Витакрафт Криза Стапчиња Зајак Лекување - Морков И Мед - Зајак Џвакање Стапчиња

DEN 2.67

Од стока
Во магацинот

Стапчињата за Крцкање витакрафт се врвни задоволства за мали животни и играчки за џвакање зајачиња кои се исто толку вкусни колку и забавни. Секој Стап За Крцкање се пече три пати на целосно природен дрвен стап, давајќи му на вашето мало милениче часови забава за џвакање што го поддржува здравјето на забите за нивните секогаш растечки заби. Овие закуски за зајаци симулираат инстинктивен нагон за храна, правејќи го вашиот мал пријател да се чувствува како да е во неговото природно живеалиште. Со своите додадени витамини и минерали, нашите Стапчиња за Крцкање се одличен додаток на храната за зајаци. ДОПОЛНИТЕЛНО КРЦКАВО : ТРОЈНО печено околу вистински дрвен центар за долготрајна забава за џвакање. ОДРЖУВА ЗДРАВИ ЗАБИ : овие третираат двојно како играчки за зајачиња, поттикнувајќи го важното џвакање потребно за да ги истрошат забите и да го поддржат здравјето на забите. ПРИРОДНО ГРИЦКАЊЕ : Печено со селективни природни зрна и моркови, ова вкусно уживање има природни состојки за потрага по храна за да симулира престој во природа и да направи вашиот внатрешен зајак да се чувствува како дома. ДОДАДЕНИ ХРАНЛИВИ МАТЕРИИ : Стапчињата за Крцкање се збогатени со витамини и минерали, вклучувајќи Витамин А, Витамин Е, Витамин Б12 и Рибофлавин. ЛЕСНО ЛЕКУВАЊЕ : Вклучува држач за клип што лесно се прицврстува на вашиот кафез за зајаци.

Детални спецификации

Додатоци на производи