• Свеж
ЏОВАНА А С УХП 245 30ЗР 94В ХЛ ТЕРЕНЕЦ Кросовер Гума

ЏОВАНА А С УХП 245 30ЗР 94В ХЛ ТЕРЕНЕЦ Кросовер Гума

DEN 1849.12

Од стока
Во магацинот

Џована А/С 245/30ЗР24 94 W XLOVERVIEWAn цела сезона, гума со ултра високи перформанси, a/S има аголни блокови на шарите кои ги подобруваат перформансите на влечење и ракување при возење со поголема брзина. Големите раменици ставаат повеќе гума на патот за да ги зголемат можностите за свиоци, А А/С исто така има цик-цак и аголни жлебови кои ја исцедуваат водата и кашест снег од шарата за да го намалат ризикот од хидропланирање на влажни и лизгави патишта. Дизајниран за употреба на спортски Теренци и Теренци ориентирани кон перформанси. Аголните блокови на шарите ги подобруваат перформансите на влечење и ракување. Големите раменици ставаат повеќе гума на патот за да ги зголемат можностите за свиоци, дури и кога возите со поголема брзина. Цик-цак и аголни жлебови ја исцедуваат водата, кашеста маса и топењето на снегот од шарата за да го намалат ризикот од хидропланирање на влажни патишта. Оптимизираниот дизајн ги намалува звуците и вибрациите на патот за да ја зголеми удобноста при возењето, истовремено одбивајќи нерамномерно абење за подолг век на траење. Големина : 245/30ЗР24. Опсег на оптоварување : XL. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

Детални спецификации

Додатоци на производи