• Свеж
Стерлинг Сребрена Зелена Кварц & Дијамант Прстен. Карат Вт-0.04 кт. Гем Ст-2.25 кт

Стерлинг Сребрена Зелена Кварц & Дијамант Прстен. Карат Вт-0.04 кт. Гем Ст-2.25 кт

DEN 1872.00

Од стока
Во магацинот

Сребрена Проверка На Родиум-Исечете Зелен Кварц И Дијамант. Големина на прстен : 10.00 Должина : 0 MMMaterial : Примарна - Чистота : 925 Finish : Полиран Камен Тип_1 : Зелен Кварцстон Тип_2 : Дијамантски Камен Боја_1 : Зелен Камен Количина_1 : 1 позлата : Ширина На Родиум : 2 Mmstone Тежина_1 : 2.250 ct Stone Тежина_2 : 0.040 ctw (вкупна тежина)Материјал : примарно : стерлинг сребрена Комплетност : Комплетна (Вклучени Се Сите Камења)Форма На Камен_1 : големина на перница_1 : 8 Mmstone Третман_1 : Грејна Ставка Тежина U/M : Gmwidth од Ставка : 2 mmproduct тип : Накит Тип На Накит : прстени продадени по Единица : Секој пол : женски материјал : Примарна - боја : тип на белење : скапоцен Камен cut_1 : chackerboardplation Боја : Сребрена Tonestone Создавање Метод_1 : naturalstone создавање Метод_2 : Naturalstone Квалитет_1 : Aacustomized Предмети Не Може Да Се Врати Стерлинг Сребро, Родиум Обложен, цврст, дијамант, Зелен Кварц.

Детални спецификации

Додатоци на производи