• Свеж
Заштитен знак Ликовна Уметност Апстрактни Афирмации II Платнена Уметност Од Фарида Заман

Заштитен знак Ликовна Уметност Апстрактни Афирмации II Платнена Уметност Од Фарида Заман

DEN 3.33

Од стока
Во магацинот

Уметник : Фарида Замансубјект : Типографија : Задебелен И Еклектичен Модерен Тип На Производ : Уметност На Платно Завиткана Во Галерија ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија ја содржи фразата "создадете светол живот" опкружена со живописни дамки во боја и шема. Истакнати Бои : Бела, Жолта, Розова, Светло Сина, Портокалова, Сина Фарида Заман е сликар и илустратор од Торонто познат по својот оптимистички, жив, шарен и чуден стил. Таа прикажува широка разновидност на апликации од нејзиниот стил : нејзината уметност се користи во постери, корици на книги, илустрации за книги за деца, корпоративни проекти, пакување храна, како и лиценцирање на нејзините слики за производи за подароци, облека, пакување и подароци. Љубовта на заман кон културата, патувањата низ детството и неодамнешните патувања Во Мароко, Тајланд, Турција, Иран и неколку Европски дестинации влијаат на мултикултурната природа на нејзината работа. Таа во моментов е инструктор во Уметничкото Училиште Авенија Роуд Во Торонто и води уметнички работилници и неделни часови за возрасни и деца во ликовна уметност и илустрација. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. фразата "создадете светол живот" опкружена со живописни дамки во боја и шема.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Александрија Гроздобер Антички Стил МАПА САД Мапа Со Градови Во Детали Мапа Постери За Ѕид Мапа Уметност Ѕид Декор Земја Илустрација

Александрија Гроздобер Антички Стил МАПА САД Мапа Со Градови Во Детали Мапа Постери За Ѕид Мапа Уметнос

DEN 351.20