• Свеж
Галон Бела Пластична Мобилна Корпа За Складирање Состојки Со Капак

Галон Бела Пластична Мобилна Корпа За Складирање Состојки Со Капак

DEN 1.67

Од стока
Во магацинот

Опис На Производот. 27 Галон Пластични Мобилни Состојка Канта. Корпата за ориз складира до 27 Литри складирање истовремено. 29,5 "x15, 7" x29, 5 " во димензии, погодни за вчитување на разни видови зрна. Кофата со ориз е погодна за чување ориз, брашно, пченка, соја, жито и други суви производи. Широко се користи и во комерцијални кујни и во домашна употреба. . Спецификации. Капацитет : 27 литри. Капацитет на брашно : 60 кг/132 фунти. Капацитет на ориз : 80 кг/ 176 фунти. Материјал : Полипропилен. Кастер Стил : 2 Заклучување / Фиксна. Димензии на производот : 29,5 " x15, 7"x29, 5" (750x400x750mm). . Содржина На Пакетот. 1 х Корпа За Состојки. 1 х Лажичка. 1 х Сет На Завртки. ●ВИСОКОКВАЛИТЕТЕН ПП МАТЕРИЈАЛ ● - корпата за отпадоци на тркала прифаќа висококвалитетен и безбеден пп материјал. Со лесно и силно запечатување, не е лесно да се контаминира, лесно се чисти и безбедно за чување храна. €ГОЛЕМ КАПАЦИТЕТ ● - корпата со тркала е 29,5"x15, 7"x29, 5" (750x400x750mm) во димензии. Доволно е голем, со 27 литри голем капацитет. Може да собере 132 килограми брашно и 176 килограми ориз. ●СПЕЦИЈАЛЕН ДИЗАЈН● - проѕирниот лизгачки капак овозможува брз пристап до состојките и итно набљудување на храната; вклучена е лажичка за храна, внатрешна закачалка за безбедност на храната. ● ЛЕСНО ЗА ДВИЖЕЊЕ - со четири тркала на дното за лесно движење. Тие лесно можат да носат тешки товари, заштедувајќи време и напор. ●ШИРОКА АПЛИКАЦИЈА● - корпата за складирање со тркала е идеална за мобилно складирање во кујната. Погоден за чување ориз, брашно, пченка, соја, жито и други суви производи.

Детални спецификации

Додатоци на производи