• Свеж
Нурисон Марокански Бушав Боемски Крем 9'2 12'6 Област Килим

Нурисон Марокански Бушав Боемски Крем 9'2 12'6 Област Килим

DEN 1439.84

Од стока
Во магацинот

"Оваа впечатлива мароканска колекција на теписи од областа Од Нурисон содржи кадифен бушав измислици и прекрасни примитивни графички дизајни нагласени со прекрасни ресни за да внесат секој ентериер со прекрасно модерен поглед на гламурот од стариот свет. Секој извонреден килим е стручно разбој ткаен од прекрасно издржлив И едноставен За одржување Полипропиленски Фриз за возбудлив тон и текстура што ќе трае со години. "Со својот оптимист племенски инспириран дизајн на дијаманти, пријатни ресни, раскошна конструкција на бушава и космополитска палета на бои од крем и црна боја, овој прекрасен марокански тепих од Областа На Бушавата Од Нурисон беспрекорно го спојува најдоброто од стариот свет со новиот. Раката се наѕираше од фантастичен 100% Полипропиленски Фриз за живеење без стрес и убаво да се оди на далечина. Луксузен куп. Напредно моќ разбој изградба за одлична вредност и квалитет. Идеален за умерени сообраќајни области како спални соби или дневни соби. Килим рампа препорачува. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина.

Детални спецификации

Додатоци на производи