• Свеж
Ectionsен Селекции Надворешен Комплет За Перничиња За Длабоко Седиште, 24, Водоотпорен, Отпорен На Избледување, Длабоко Дно На Седиштето и Задно Перниче за Стол, Софа И ?

Ectionsен Селекции Надворешен Комплет За Перничиња За Длабоко Седиште, 24, Водоотпорен, Отпорен На Избледување, Длабоко Дно

DEN 2015.84

Од стока
Во магацинот

Изборот На Deepен Надворешен Комплет За Перничиња За Длабоко Седиште е одличен начин да го ажурирате вашиот надворешен разговорен мебел со прекрасна шема и удобност, без да купувате сосема нов комплет мебел! Овој комплет доаѓа со голема перница назад која има детали за заварување и длабоко дно на седиштето. Перницата назад мерка 25 " В х 22. 5"л х 6. 5 "Т и долната перница мери 24" W x 24 " l x 5. 75 " т.издржливата полиестерска ткаенина отпорна на временски услови обезбедува живописни бои во текот на сезоната и нуди лесно чистење само со сапун и вода. Внатре во овој комплет за надворешни перничиња е патентиран 100% пополнување на полиестерски влакна Еверлукс За да му помогне да ја задржи формата и да обезбеди долготрајна удобност за време на надворешна употреба. Влакната внатре се ориентирани во вертикална положба, која обезбедува структура и пружина во замена на перничињата на дворот. Овој комплет за перничиња на отворено е третиран СО УВ И е наменет за употреба на вашиот двор или палуба, но препорачуваме да го носите во затворен простор кога врне или кога не е во употреба за да го зачувате неговиот животен век и да изгледате убаво. Компаниите arен го гарантираат овој производ против дефекти во изработката и материјалите за 1 година од датумот на купување. Потребен е доказ за купување за да се добие покриеност според Оваа Ограничена Гаранција и не е обезбедено гарантно покривање без доказ за купување. Можеби ќе бидеме контактирани во службата за корисници@ardencompanies. ком. Овој комплет вклучува една перница назад и едно долно перниче за еден стол. 1-Годишна Ограничена Гаранција за Дефекти во Производството. Перница Назад : 22. 5 Во Л х 25 Во В х 6. 5 Во HSeat : 24 Во L x 24 Во W x 5. 7 Во Х. Еластичната полиестерска надворешна ткаенина се третира со зголемена ув заштита за да се спротивстави на избледување 1+ години. Зголемено полнење со 100% супериорен Полиестер Еверлукс за премиум перница што помага да се задржи формата со текот на времето.

Детални спецификации

Додатоци на производи