• Свеж
Нерѓосувачки Челик Цевки Фитинг Редуктор Адаптер 1 2NPT Машки 3 8NPT Машки За Вода Масло Мерач На Притисок На Воздухот

Нерѓосувачки Челик Цевки Фитинг Редуктор Адаптер 1 2NPT Машки 3 8NPT Машки За Вода Масло Мерач На Притисок На Воздухот

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

Спецификации : Материјал : 304 Нерѓосувачки Челик Машка Нишка Големина 1 : 1/2 NPTMale Нишка Големина 2 : 3/8 NPTMale Нишка Должина 1 : 17mm / 0.67 Инчи Машки Нишка Должина 2 : 14mm / 0.55 Инчовековна Големина : 38x22mm / 1, 5x0, 87 Инчи(Lx Hex .В) Отпорност На Висока Температура : -148 до 572 Фаренхајтови Степенота : Не без олово. Не за вода за пиење пакетот со цевки Вклучува : 3 x Адаптери За Редуктор На Цевки6 x Карактеристики На Капачето : фитингот е изработен од нерѓосувачки челик 304, отпорност на корозија И издржлив овој хексагонален адаптер за черупка е за промена на големината на отворот на цевката за поврзување на различни типови Цевки Или Фитинзи Апликации : Широко се користи за поврзување туш, славина за мијалник, прскалка, градинарско црево, цевка за вода, цевка за масло, авиокомпанија, цевка, сензор за температура на манометарот Итн.

Детални спецификации

Додатоци на производи