• Свеж
Дорман HW заден диск хардверски комплет за сопирачки за специфични модели на Pontiac Toyota FITS Select: 2009- Toyota Corolla, 2009- Матрица на Toyota Corolla

Дорман HW заден диск хардверски комплет за сопирачки за специфични модели на Pontiac Toyota FITS Select: 2009- Toyota Corolla,

DEN 3036.16

Од стока
Во магацинот

Овој капаци за дебеломер на сопирачките на дискот е дизајниран да одговара на вклопувањето и функцијата на оригиналниот дел на наведените возила. Направено од квалитетни материјали, тој е дизајниран за сигурни перформанси. Со над 80.000 производи поддржани од тим на инженери и експерти на производи со седиште во Соединетите Држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механизми во дворот и правење на себеси низ цела Северна Америка. Dorman HW16186 Комплет за хардвер за сопирачките на задниот диск за специфични модели на Pontiac/Toyota Директна замена - Овој капаци на сопирачките на дискот се совпаѓа со вклопувањето и функцијата на фабричкиот дел од одредени години, прави и модели. Идеално решение - ова грмушка е сигурна замена за оригинален дел што не успеа поради замор. Издржлива конструкција - Овој дел е направен од квалитетни материјали за да се обезбеди сигурна изведба и долг животен век. Доверлив квалитет - поддржан од тим на експерти за производи во Соединетите држави и повеќе од еден век на автомобилско искуство. Обезбедете вклопување - за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделирајте и конфигурацијата во алатката за вклопување на оваа страница. Дополнителни карактеристики Боја : Црна. Изберете Изберете : 2009-2010 Toyota Corolla 2009-2012 Toyota Corolla Matrix 2009-2010 Pontiac Vibe 4 Cyl 1,8 L и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фит-додаток за да проверите.

Детални спецификации

Додатоци на производи