• Свеж
Екотулс Ексфолирачки Сунѓер За Бања Екопуф, Рециклирана Мрежа, За Возрасни Брои

Екотулс Ексфолирачки Сунѓер За Бања Екопуф, Рециклирана Мрежа, За Возрасни Брои

DEN 2.33

Од стока
Во магацинот

Екотулите За Пилинг За Бања Луфа е дизајнирана со текстура рециклирана мрежа за отстранување на мртвите клетки од кожата за длабоко, насекаде чисто. Екотулите Пилинг сунѓер за Бања може да изгради здрава пена додека ја ексфолира вашата кожа. Работи со различни сапуни и е направен од рециклирана пластика за намалување на отпадот и помагање на животната средина. Овие сунѓери за бања за пилинг доаѓаат во асортиман на бои, така што можете да го изберете вистинскиот за вашата бања. Екотолс Пилинг Сунѓер За Бања е дизајниран со текстура рециклирана мрежа за отстранување на мртвите клетки од кожата за длабоко, насекаде чисто. Користете со вашите омилени средства за чистење на телото, миење или пилинзи за цело чистење. Боите на производите може да варираат. Помага да се отстранат мртвите клетки на кожата за длабоко чистење, оставајќи ја кожата еластична и мека. Екотулс сунѓер за пилинг е нежен и нежен, оставајќи го сунѓерот луфа да открие сјајна кожа. Спа квалитетна бања и додаток за нега на кожата!. Направено со висечка лента за дополнителна леснотија и погодност на сушење. Одлично за возрасни, жени и мажи додека уживаат во тушот или бањата!. Производите Без суровост И вегански Екотоли никогаш не се тестираат на анима. Изработени со рециклирани материјали-Екотулите веруваат во намалување на отпадот со користење на рециклиран алуминиум и пластика во нашите производи.

Детални спецификации

Додатоци на производи