• Свеж
Zeete 195 50R 88V XL HP гума за патнички автомобили

Zeete 195 50R 88V XL HP гума за патнички автомобили

DEN 992.16

Од стока
Во магацинот

HP1000 нуди одлична влечење на сите временски услови и способност за прицврстување на патиштата. Двојната секвенца на блок на шарите ја зголемува способноста за сува пат, додека деталите за сипирање ја зголемуваат влажната и зимската временска влечење. Широките широко распространети и странични жлебови активно се спротивставуваат на ситуациите на хидропланирање со елиминирање на водата од под стапалото на гумите за побезбедно искуство во возењето . Внатрешната структура има конструкција на база на капа што го зголемува ракувањето со гумите. Специјалната основна гума ја подобрува одговорноста на управувачот и стабилноста на возењето за време на возењето и надвор од патот, што гарантира дека моделот може да се контролира без напор во сите временски услови. Одговорноста на управувачот станува брза и точна за командите на возачот, додека самата гума се стабилизира во однос на притисокот на возењето што влијае на тоа. Резултатот е брза и прецизна контролираност во текот на целата година. Оптимизиран за безбедност. Оптимална варијација на теренот на дизајнот на шарите. Подобрена вкочанетост на блоковите на шарите. Уникатни обрасци на гуми. Гаранција на производителот.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Компресија Работи За Вреќа За Спиење Вреќа Водоотпорен Ултралесен Простор За Надворешно Складирање Пешачење Опрема За Заштеда

Опис100% сосема нов, висококвалитетен Материјал : Полиестеркол : сина / портокалова (по избор)Големина : S / M

DEN 431.84