• Свеж
Воздух Песок Песок Детонација Алатки За ' Рѓа Прашина Отстрани Песок Воздух Алатка Со Бор Карбид Млазницата

Воздух Песок Песок Детонација Алатки За ' Рѓа Прашина Отстрани Песок Воздух Алатка Со Бор Карбид Млазницата

DEN 111.84

Од стока
Во магацинот

Ве молиме љубезно забележав дека оваа ставка ја продава стариски од пазарот На Џојбај.Применливо за машина за рачно пескарење со кутии и машина за автоматско пескарење од типот кутија.Може да се користи за песочно стакло,пескарење,обработка на површинско полирање,делови за машини.Млазницата за експлозија го забрзува воздухот и абразивот додека смесата излегува од цревото.Заостреноста и должината на влезот и излезот на млазницата ја одредуваат шемата и брзината на абразивот што излегува од млазницата.Составот на материјалот на лагер ја одредува неговата отпорност на абење.Дизајниран за чистење на површината,отстранување на ' рѓа и стакло,легура на алуминиум и друго декоративно пескарење на површината, гравирање на мермер.Спецификации : Услов : Внатрешен дијаметар На Млазницата од бор карбид : 8ммоперација : 1.Операторот ја вметнува мијалникот на млазницата во држач за млазница со конец за изведувач и завртки во млазницата, вртејќи ја рачно, додека не седне цврсто на мијалникот.2.Со правилно склопена и тестирана сродна опрема, операторот ја насочува млазницата кон површината што треба да се исчисти и ја притиска рачката на далечинскиот управувач за да започне со минирање.3.Операторот ја држи млазницата од 18 до 36 инчи од површината и непречено ја движи со брзина што ја произведува саканата чистота. Секој премин треба малку да се преклопува.4.Операторот мора да ја замени млазницата откако отворот ќе носи 1/16-инчи над неговата големина.боја : Сребрен Материјал : алуминиумска легура + карбидиза на бор : 35 х 20 х 8ммпакет Содржина : 5 Х Воздушен Песок 5 х Бор Карбид Млазницасамо горенаведената содржина на пакувањето, другите производи не се вклучени.Забелешка : Светлината и различните дисплеи може да предизвикаат бојата на предметот на сликата малку поинаква од вистинската работа. Дозволената грешка при мерењето е +/- 1-3см. Применливо за машина за рачно пескарење со кутии и машина за автоматско пескарење од типот кутија. Може да се користи за песочно стакло,пескарење,обработка на површинско полирање,делови за машини. Млазницата за експлозија го забрзува воздухот и абразивот додека смесата излегува од цревото. Заостреноста и должината на влезот и излезот на млазницата ја одредуваат шемата и брзината на абразивот што излегува од млазницата. Составот на материјалот на лагер ја одредува неговата отпорност на абење. Применливо за машина за рачно пескарење со кутии и машина за автоматско пескарење од типот кутија. Може да се користи за песочно стакло,пескарење,обработка на површинско полирање,делови за машини. Млазницата за експлозија го забрзува воздухот и абразивот додека смесата излегува од цревото. Заостреноста и должината на влезот и излезот на млазницата ја одредуваат шемата и брзината на абразивот што излегува од млазницата. Составот на материјалот на лагер ја одредува неговата отпорност на абење.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Блузи за вежбање со долги ракави За Жени Моден Комплет Женски Пролетен И Долг Ракав Тркалезен Врат Памук И Големи Димензии Женски

Моден Сет Женски Пролетен И Долг Ракав Тркалезен Врат Памук и Големи Димензии Женски Секојдневен Дводе�

DEN 735.84

Рачно изработени Божиќни Приврзоци Од Слама Од Пченица За Новогодишна Елка Домашен Фестивал Забава Декорација На Влезната Врата

100% сосема нов и висок квалитет Карактеристики : Мали лесни : Лесни за лесно виси од тавани, врати, гаден к�

DEN 159.68