• Свеж
10к Бело Злато Круг Црн Дијамант Дами Невестински Ангажман Пасијанс Прстен

10к Бело Злато Круг Црн Дијамант Дами Невестински Ангажман Пасијанс Прстен

DEN 2.00

Од стока
Во магацинот

10к Бело Злато Круг Црн Дијамант Дами Невестински Ангажман Пасијанс Прстен оваа прекрасна ангажман прстен функција црн дијамант во пасијанс амбиент. Сите дијаманти се пенливи и 100% природни. СИТЕ наши производи СО бесплатна кутија за подароци и 100% гаранција За Задоволство. Црните Дијаманти може да имаат еден или два мали чипови и или бели дамки. Црните дијаманти во оваа ставка се полу-фацетирани и природни. Овие црни дијаманти се квалификуваат како акценти исечени од роза или дијаманти. Црните дијаманти во овој накит не се со квалитет на скапоцени камења и содржат различен број на аспекти од 0 до 16. Природните црни дијаманти се ретки. Блескавиот рок продава само црни дијаманти термички обработени, третирани со методот На Термичка Обработка Под Висок Притисок (ХХТ). Во третманот СО ХХТ, дијамантите се загреваат на приближно 1260 степени, а дијамантите стануваат црни. Третманот со ХХТ е целосно безбеден и траен. ШКУ # К3738.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Туники За Жени Летни Хенли Кошули Трендовски Копчиња Со Кратки Ракави До Врвови Од Туника Симпатична Долга Плисирана Маица Цветни

Женски Летни Секојдневни Врвови VВратот Кријат Стомак Маици Со Кратки Ракави Туника Блузикарактеристи�

DEN 1.67

Гдфун Женска Туника Со Кратки Ракави Лабава Копче За Возбудување Со Плус Големина Секојдневен Летен Ден На Независноста Печатени

Големина : S Биста : 95cm / 37.40" ракав : 20cm / 7.87" Должина : 70cm / 27.56"Големина : M Биста : 100cm / 39.37" Ракав : 21cm / 8.27" Должи�

DEN 95.84