• Свеж
Наставникот Создаде Ресурси Елементи На Литературата Брборења Графикони

Наставникот Создаде Ресурси Елементи На Литературата Брборења Графикони

DEN 2.33

Од стока
Во магацинот

Комбиниравме зборови и илустрации за да создадеме осум постери" х 17" кои се фокусираат на клучните термини поврзани со важни елементи на литературата : Заплет, тема, карактеризација, поставување, конфликт, расположение, тон и гледна точка. Запознајте ги учениците со важни термини поврзани со елементите на литературата. Карактеристики популарна уметност слична на метрото. Карактеристики шарени зборови и привлечни уметнички дела кои сигурно ќе ја осветлат вашата училница. Постерите се лесна за употреба големина. Модел : МЦ-ЦЦ3101. Природно зачинета и засладена. Суперхраната е разновиден извор на целосна храна на антиоксиданси, протеини, есенцијални масти, минерали, витамини и други клучни хранливи материи. Секоја магнетна граница е.

Детални спецификации

Додатоци на производи

ЏИЈУГАЛА ЛЕД Очилата Осветлуваат Очила Неонски Бои Лед Бленда Нијанси Очила Тинејџери Возрасни Роденден Неонски Забава Фаворизира

LED Очила светне Очила Неонски Бои Led Shutter Нијанси Очила За Тинејџерите Возрасни Роденден Неонски Партија

DEN 2.33

Рачно изработени Божиќни Приврзоци Од Слама Од Пченица За Новогодишна Елка Домашен Фестивал Забава Декорација На Влезната Врата

100% сосема нов и висок квалитет Карактеристики : Мали лесни : Лесни за лесно виси од тавани, врати, гаден к�

DEN 159.68

Материјал: Пластична Боја На Производот: Како Што Е Прикажано Големината На Производот; Како Што Е Прикажано На Пакетот Со Слики

Материјал : Пластична Боја На Производот : Како Што Е Прикажано Големината На Производот; Како Што Е Прик

DEN 239.84

Менс Плус Големина Суичер Мода Еднобојна Кашмирска Постава Топол Памучен Џогер Панталони Еластична Половината Спортски Панталони

женски пижами панталони џогер панталони панталони со права нога женски панталони панталони за пј панта

DEN 2.00