• Свеж
Бербер Шаг Бентли Геометриска Област Килим, Крем Кафеава, 6'7 6'7 Плоштад

Бербер Шаг Бентли Геометриска Област Килим, Крем Кафеава, 6'7 6'7 Плоштад

DEN 1183.84

Од стока
Во магацинот

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекции На Тепих Од Бербер Шаг Краток Куп Племенски Бушави кратки купови племенски шагови од Колекцијата Бербер имаат дизајни во мајчин стил обоени во меки, утешни нијанси. Овие подни облоги се идеален избор за додавање на топлината на бушавиот тепих во декор на просторијата во низок, луксузен куп. Берберските шеги се моќни за лесна грижа и долготрајна убавина, што ги прави совршено парче во вашиот дом за стилска, дизајнерска надградба. Боја : Крем/Кафеава. Големина : 6'7" х 6 '7" Плоштад. Моќта Се Појави Во Турција. Висина на купот : 1.13 во. 50% Јута, 45% Полипропилен, 5% Полиестер. Поддршката вклучува латекс и јута, тепих рампа (се продава одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање. Внатрешна Употреба. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме. Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; назад-тркалање или обратно тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на наборите во тепихот во вашата област; дозволете доволно ти. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Детални спецификации

Додатоци на производи