• Свеж
3,25ct Round Cut Green Simulatule Diamond 18k Бело злато годишнина од ангажманот со камен прстен со големина 9,5

3,25ct Round Cut Green Simulatule Diamond 18k Бело злато годишнина од ангажманот со камен прстен со големина 9,5

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

Накит за дизајнер на Клара Пучи направен во Соединетите држави. Направено да трае цел живот, совршен за секоја пригода, вклучително и ангажмани ,. Ден на вineубените, годишнини, предлози, Божиќ, родендени, Денот на мајката,. или дипломирања. Испратено во нашето комплементарно поле за подароци и поставете го вашиот избор на цврсто 14к или 18К автентицирано печатно злато; секој. Предметот е дизајниран, произведен и продаден исклучиво од Клара. Пучи, загарантиран да биде оригинален, без конфликт и придружен. по нашата картичка за автентичност. Нашето персонализирано ласерско гравирање. е идеален за секое меморија, подарок или зачувување. 60-дневно враќање во кавга. Опцијата се нуди со ограничена гаранција за живот за. сите предмети, покривајќи оштетени, обезцветени или облачни камења; заменет без. полнење. Страничните камења се врвни руски симулирани дијаманти ,. емулирање на појава на откопани дијаманти. ** Сите барања за гравура мора да бидат доставени веднаш. После или за време на исходот, испратете ни е -пошта директно на info@ (максимум. од 6 карактери за текст) **. Лабораторијата создадени и извори природно, симулирани скапоцени камења наликуваат. Оригинални скапоцени камења по еден или повеќе својства. Симулираните скапоцени камења опфаќаат зелена боја. 100% метод на создавање еколошки. Симулирано сино : Овој „скапоцен камен на практичност“ може да ги воодушеви другите околу вас додека создаваат мир во рамките на, исто така, декемвриски роден камен . Симулирано јасно : надминувајќи ги сите други скапоцени камења во популарност, овој априлски роден камен е способен да ја засили енергијата и да го подобри вашиот трансцедентен раст . Симулирана светло морска зелена боја : поврзана со божицата на Венера, означувајќи kindубезност и апсолутна убов. Овозможува помош при релаксација на мускулите и нервите . Симулирана розова : Оспира мека нежна енергија. Во корелација со loveубов, само-важност, задоволство и сочувство. Користено во медитација . Симулирано црвено : Избрана низ историјата за својата енергија и недостиг. Сочинува желба, ризик, страст, гнев- поттикнувајќи емоции одвнатре . Симулирана жолта боја : Најмногу привлечна боја, позната за да ја оживее левата страна на мозокот и ги подобрува иновативните и интелигентните енергии. Веруваше од античките империи да ја донесат позитивноста на сонцето . 3,25 карат брилијантен круг зелени симулирани дијаманти 18 карат цврсто бело злато дизајнер на невестински годишнина ангажман свадба три-камен прстен.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Idea4Wall Рамка на платно уметнички wallид декор фаланопсис орхидеја цветна цветна фотографија минимализам модерна блиска драматична

За нас : Idea4 Wall, како професионален производител на украси за домови, е специјализиран за висококвалитет�

DEN 3.33

Мажи кошули Свети Патрик, печатено случајно копче за краткорочно копче надолу по хавајски кошули, обични кошули подарок за мажи

Спецификација : Бренд : Bextsrack Стил : Обичен, гроздобер Тип на ракав : краток ракав Јака : шири јака Тип на и�

DEN 457.44

Манксиво лепило лента за лента за хартија за лепење декоративни налепници решетка Материјал лента за училишни материјали Граница

Решетка лента за хартија Декоративни налепници Решетка Материјална лента за училишни материјали за де�

DEN 0.33