• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Мајка и ќерка јас“ платно уметност од студиото МекНил

Трговска марка ликовна уметност „Мајка и ќерка јас“ платно уметност од студиото МекНил

DEN 2.00

Од стока
Во магацинот

Уметник : Студијата Mac Neil Studio Subject : People Style : Modern & Modern и современа производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има мајка со букет цвеќиња што ја гушкаат нејзината ќерка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење За создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Студиото МекНил „Мајка и ќерка“ платно уметност.

Детални спецификации

Додатоци на производи