• Свеж
1. Каратно Тркалезно Сечење Моисанит Трио Венчален Прстен Поставен Во 18к Розово Злато Над Сребрен Зашеметувачки Прстен

1. Каратно Тркалезно Сечење Моисанит Трио Венчален Прстен Поставен Во 18к Розово Злато Над Сребрен Зашеметувачки Прстен

DEN 3.00

Од стока
Во магацинот

Ова е многу убав рачно изработен венчален прстен Во стилот на арт деко моисанит трио за жени со главниот веренички прстен заедно со 2 соодветни бендови за венчални прстени. Невестинскиот венчален прстен е изработен во 18к Злато над Сребро и изработен со вистински И висококвалитетни Моисанити кои можат да бидат совршена алтернатива на дијамантските прстени. Рачно изработениот веренички прстен го сече моисанитот во центарот, а вереничкиот прстен и 2 соодветни бендови за венчални прстени имаат помали моисанити заедно, за вкупна каратна тежина од 2 Карати. Свадбениот прстен на моисанитското трио нарачката доаѓа со 30 дена целосна политика за враќање на средствата. Невестинскиот комплет моисанит трио е совршен подарок за годишнина, роденден, ден на мајките или која било друга посебна пригода за славење. Вкупна Каратна Тежина (Сите Камења) : 1,5 карат. Главен Тип На Скапоцен Камен : Моисанит. Главна Форма На Скапоцен Камен : Тркалезна Брилијантна. Главна Боја На Скапоцен Камен : Во Близина На Безбоен. Главна Јасност На Скапоцени Камења : ААА. Метал Тип : 18к Розово Злато Над Среброто. Тип Прстен Дизајн : Трио Невестински Прстен Во Собата / Трио Свадба Прстен Во Собата.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Генуискиди Женски Дуксери Дуксери Самовила Гранџ Череп Печатење Готски Долги Ракави Лабава Преголема Спортска Палто Улична Облека

Женски Патент Дуксери Палто, Ретро Череп Печатење Шема Долги Ракави Дуксери Спортски Повик Лабава палт�

DEN 0.33

Машки Кошули Со Копчиња Надолу Апстрактна Уметност Кошула За Фустан Со Кратки Ракави Секојдневни Хавајски Летни Кошули На Плажа

Мажите Кошула Краток Ракав Копчето Надолу Кошула Материјал : Лесен, Брз Сув, Без избледување, Без смалув�

DEN 299.04