• Свеж
Карат Т.Г.В. Руби и Карат Т.В. Дијамант 14KT бело злато дипломирал прстен со солза на солза

Карат Т.Г.В. Руби и Карат Т.В. Дијамант 14KT бело злато дипломирал прстен со солза на солза

DEN 3.33

Од стока
Во магацинот

Ветете му на кралството на loveубовта на вашата кралица со оваа раскошна Миабела дипломирала прстен за ветување на Хало солза. Монтирано во светло бело злато, овој привлечен прстен има круша, со круша, сет на рубин скапоцен камен (6х4мм) како главен камен со 16 кружни, дијаманти поставени од прсти (G-H, I1) што го опкружуваат центарот. Централниот камен ја претставува длабоката loveубов што ја имате за неа и дипломираното поставување дијаманти ги претставуваат малите и големите чекори што и двајцата ќе ги прошетате заедно. Полиран до брилијантност, овој суров прстен е совршен почеток на ново патување. Изработено во 14 KT бело злато. 1/2 CT T.G.W. Руби. Руби сечење : круша. 1/8 CT T.W. Дијамант. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I1. Камења поставени од пронг. Ширина на опсег : 1,8мм. Дипломиран прстен за ветувања со солза на Хало. Јули Роден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Божиќна Декорација Материјали Блескави Виси Ѕвонче Брош Игла Значка Стар Човек Снешко Мечка Божиќ Подароци Детски Подароци Брош

Божиќна Декорација Материјали Блескави Виси Ѕвонче Брош Игла Значка Стар Човек Снешко Мечка Божиќни По

DEN 2.33

Александрија Гроздобер Антички Стил МАПА САД Мапа Со Градови Во Детали Мапа Постери За Ѕид Мапа Уметност Ѕид Декор Земја Илустрација

Александрија Гроздобер Антички Стил МАПА САД Мапа Со Градови Во Детали Мапа Постери За Ѕид Мапа Уметнос

DEN 351.20