• Свеж
Crydom Цврста Состојба Реле, ВО до 32VDC, CKRD2420

Crydom Цврста Состојба Реле, ВО до 32VDC, CKRD2420

DEN 5560.64

Од стока
Во магацинот

Реле Со цврста Состојба, Стегач За Електрична Кутија За Поврзување, Интегрален Ладилник, Влезна Струја 8 до 12 m A, Влезен Напон 4 ДО 32 V DC, Максимална Излезна Струја Со Ладилник 20 A, Максимална Излезна Струја без Ладилник 20 A, Излезен Режим На Префрлување Нула Премин, Опсег На Излезен Напон 24 ДО 280 V AC, Стандарди CE Сертифицирани, CSA LR81689, Дизајниран Во согласност со барања На Iec 62314, Rohs Во Согласност, Ur E116950, vde 129156, Прекинувач ТИП компонента SCR, тековниот Тип Dc, Прст Безбедно Да Предупредување : Рак И Репродуктивна Штета - www.P65 Warnings.ca.gov -Штафета Со Цврста Состојба На Crydom, во 4 ДО 32 VDC, 20 CKRD2420.

Детални спецификации

Додатоци на производи