• Свеж
Надградена Соларна Ѕвезда САМОВИЛА ЛЕД Лента Режими Водоотпорен Надворешен Двор Декор

Надградена Соларна Ѕвезда САМОВИЛА ЛЕД Лента Режими Водоотпорен Надворешен Двор Декор

DEN 351.84

Од стока
Во магацинот

Карактеристика На Производот. ? Совршен Внатрешен И Надворешен Декор Користи соларни Ѕвездени стринг светла, реални и живописни 50 МЕКИ пластични КРИСТАЛНИ СВЕТЛА ОД цветови ОД праска, емитува шарена светлина, ви носи убавина од соништата, совршено совпаѓање Со новогодишна елка и градинарска ограда, фантастична декорација за одмор, градина, двор, двор, свадба, забава, шатор, белведер итн. ? Трае Подолго време 8 8-10 часа работно време (целосно полнење), и 6-8 часа време на полнење, што значи дека се уште може да работи добро, дури и ако во зима со пократок ден. ? Надградени Соларни Цветни Стринг Светла IP65 водоотпорен, 50 парчиња LED светилки СО ниска емисија на топлина, издржливи и пријателски за употреба, LED жичните светла нема да се прегреат откако ќе го користите многу часови, можете да видите како некои цвеќиња сјаат во вашата градина во секое време, направете го вашиот двор жив цела година. ? Заштеда на енергија Еколошки, снабдување со соларна енергија, без дополнителни комунални електрични трошоци. Откако ќе ги поправите соларните светла во вашата градина, само вклучете го. Потоа автоматски ќе се вклучи во темница и автоматски ќе се исклучи во текот на денот. ? Квалитетна Услугаможете да дојдете кај нас во секое време насекаде ако имате какви било прашања, членовите на нашиот тим се 24 часа на ваша услуга. ? 8 Режими На Осветлување : Прекрасни режими на осветлување, вклучувајќи Комбинација, светулки трепкаат, Бранови, Избледуваат, Маркираат, Бавно Бледнеат, Трепкаат Маркиза, Стабилна, можете да ја видите романтичната светлина што се врти од вашето око внатре. ? АВТОМАТСКО ВКЛУЧУВАЊЕ/ИСКЛУЧУВАЊЕ И Водоотпорен IP65 : има сензор за светлина со висока чувствителност, автоматско исклучување при изгрејсонце за апсорпција на сончевата енергија и автоматско вклучување ноќе.Светлосната лента и соларниот панел се обезбедени со водоотпорен НА IP65. ? Флексибилен и Лесен За Инат : Изработен со флексибилни ленти, намотан со намотувач на бобина за да избегнете неред. На задниот дел од лепливите ленти, има самолеплива лента, која ви овозможува лесно инсталирање и ракување. ? Широка Примена : Идеален За украсување на вашите градини, двор, порта, двор, свадба, забава, двор, тревник, влезна сала, балкон итн. Материјал : Пластика, Боја на смола : кул бела врамена RGBLight режими : 8 режими(комбинација, во бран, секвенцијален, сло гло, бркање/блиц, бавно избледување, трепкање/блиц и стабилно вклучување) време На Полнење : 6~8 часа работно Време : 8-10 часа температура На Работа : -20 ~ ~+60 € температура на Струја : -40 ~ 80 € Водоотпорен : ip65 должина На Светлина : 5m 15m Соларен панел : 2v 200ma 0.8 w тип на батерија : 1.2 v ni-mh батерии, 800mah, size големина нето тежина : 0.62 lb пакет : 1 x led соларна лента светлина 1 x земјата спајк 1 X соларен панел топла Надградена соларна ѕвезда Самовила Led лента светла 8 режими водоотпорен надворешен двор декор.

Детални спецификации

Додатоци на производи