• Свеж
1. КТ трилиони исечени обетки од перидот во среброто од сребро

1. КТ трилиони исечени обетки од перидот во среброто од сребро

DEN 191.84

Од стока
Во магацинот

Украсете се себеси или некој посебен со овие прекрасни обетки од 1,5 карат перидот во сребро. Овие обетки покажуваат трилиони исечени, богата зелена боја, камења од перидот. Овие обетки од сребрени обетки имаат безбедно поставување на V-vrong и вклучуваат поддршка, заедно со кутија за подароци за потписи. Овие обетки од скапоцени камења од Ораво прават совршен подарок за празници, годишнини и други специјални прилики. Овој пар обетки на Ораво има 1,5 карат вкупна тежина на камењата во перидот. Капките обетки се изработени од 925 сребро и се карактеризираат со безбедни резерви на риба. Идеални пресечени камења од перидот се прикажуваат поставка за V-Progn. Перидот е роден камен за месец август. 6 x 6mm, трилион сечење, прекрасен зелен скапоцен камен. Стерлинг сребрен скапоцен камен обетки вклучуваат кутија за подароци за потпис. Овие обетки од скапоцени камења прават одличен подарок за родендени, годишнини, празници и други специјални прилики.

Детални спецификации

Додатоци на производи