• Свеж
Соломон Бурк - Најдобро од Атлантик Соул 1962- - Винил

Соломон Бурк - Најдобро од Атлантик Соул 1962- - Винил

DEN 576.00

Од стока
Во магацинот

Најдобро од Атлантик Соул 1962-1965 Ограничено издание Соломон Бурк-Сосема нова ретроспектива на Буркес критички покренато, снимено материјал за Атлантик Рекордс од 1962-1965 година, вклучувајќи ја и хит-песната, цитати; на сите им треба некој да сака, цитира; Истакнати во саундтракот на филмот „Блуз браќа“. Тоа е прва домашна винилска колекција на неговите теренски снимања на Атлантик објавени од 1966 година. Секој ЛП е индивидуално нумериран и строго ограничен врз основа на пред -нарачки. 1 LP, 180 G, црн винил притисок во рекордната индустрија доаѓа во UV-сјај со еден ракав, ракав со врски со нови уметнички дела и лагерни белешки. Соломон Бурк има продадено 17 милиони албуми, имал 35 синглови за графикони, е член на рокенролската сала на славните и е рангирана од Ролинг Стоун на нивниот список на цитати; 100 најголеми пејачи на All Time Quot; за време на неговата кариера. Неговите најпознати снимки во раните до средината на 1960-тите, од кои многу се прикажани во оваа колекција, го премостија јазот помеѓу мејнстрим и грозоморни R&B. Најдоброто од Атлантик Соул 1962-1965 (винил) (ограничено издание).

Детални спецификации

Додатоци на производи

Телефонски сапун Женски Постелнина Сите Натпревар Повик Лабава Еднобојна Плус Големина Директно Панталони Потресени Фармерки

1 Памучни и ленени обични панталони со директна нога со среден пораст2 Материјал : изработен од памук и л�

DEN 182.24

Божиќна Декорација Материјали Блескави Виси Ѕвонче Брош Игла Значка Стар Човек Снешко Мечка Божиќ Подароци Детски Подароци Брош

Божиќна Декорација Материјали Блескави Виси Ѕвонче Брош Игла Значка Стар Човек Снешко Мечка Божиќни По

DEN 2.33