• Свеж
Соломон Бурк - Најдобро од Атлантик Соул 1962- - Винил

Соломон Бурк - Најдобро од Атлантик Соул 1962- - Винил

DEN 576.00

Од стока
Во магацинот

Најдобро од Атлантик Соул 1962-1965 Ограничено издание Соломон Бурк-Сосема нова ретроспектива на Буркес критички покренато, снимено материјал за Атлантик Рекордс од 1962-1965 година, вклучувајќи ја и хит-песната, цитати; на сите им треба некој да сака, цитира; Истакнати во саундтракот на филмот „Блуз браќа“. Тоа е прва домашна винилска колекција на неговите теренски снимања на Атлантик објавени од 1966 година. Секој ЛП е индивидуално нумериран и строго ограничен врз основа на пред -нарачки. 1 LP, 180 G, црн винил притисок во рекордната индустрија доаѓа во UV-сјај со еден ракав, ракав со врски со нови уметнички дела и лагерни белешки. Соломон Бурк има продадено 17 милиони албуми, имал 35 синглови за графикони, е член на рокенролската сала на славните и е рангирана од Ролинг Стоун на нивниот список на цитати; 100 најголеми пејачи на All Time Quot; за време на неговата кариера. Неговите најпознати снимки во раните до средината на 1960-тите, од кои многу се прикажани во оваа колекција, го премостија јазот помеѓу мејнстрим и грозоморни R&B. Најдоброто од Атлантик Соул 1962-1965 (винил) (ограничено издание).

Детални спецификации

Додатоци на производи