• Свеж
Трговска марка ликовна уметност Патка јајце-САД Држави мапа на текст Рампена од Мајкл Томпсет

Трговска марка ликовна уметност Патка јајце-САД Држави мапа на текст Рампена од Мајкл Томпсет

DEN 3.33

Од стока
Во магацинот

Темното дрво рамковно до Акрилик со бесење, свртена кон ова, подготвено за виси, измешано врамено уметничко дело, има мапа на Соединетите Држави во светло сина боја. 8x10 giclee отпечаток под акрилик во рамка со темно дрво од 11x14. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во темна дрвена рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Детални спецификации

Додатоци на производи