• Свеж
Сафавиех Персиски Градина Клајв Цветни Погранична Област Килим

Сафавиех Персиски Градина Клајв Цветни Погранична Област Килим

DEN 3471.84

Од стока
Во магацинот

Пронајдете ја величественоста на древната персиска Градина во оваа соодветно именувана колекција. Нашата Колекција на персиски Килими содржи голем избор на класично стилизирани килими во затворен простор облечени во мека, безвременска палета на бои. Персиските Градинарски Килими се достапни во многу големини што ќе одговараат на секоја дневна соба, семејна соба или трпезарија и во килими со големина на тркач за вашиот ходник.Тоаова е одличен додаток на вашиот дом без разлика дали е во земјата или зафатен град. Моќта Се Појави Во Белгија. Висина на купот : 0,5 инчи. Подлога од латекс, подлога за тепих (се продава одделно) се препорачува за да се избегне менување и лизгање. 100% Вискоза. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Детални спецификации

Додатоци на производи