• Свеж
Wonder Nation Nation Baby & Toddler Boys Woven Burty, Vest, Khaki Pants & Bowtie, 4-парчиња фустани за велигденска облека

Wonder Nation Nation Baby & Toddler Boys Woven Burty, Vest, Khaki Pants & Bowtie, 4-парчиња фустани за велигденска облека

DEN 584.80

Од стока
Во магацинот

Весели пастелни бои ја даваат оваа симпатична сет за апел за пролетно време, совршена облека за оние специјални прилики оваа сезона! Комплетот со четири парчиња вклучува : кошула; елек; Боути и панталони. Ткаена кошула : зашилена јака; кратки ракави; Пастено карирано печатење; Затворање на предните копчиња. Вест : затворање на предните копчиња; Двојно потсмев џебови од предниот дел. Каки панталони : половина еластизиран половината; двојни странични џебови; Затворање на копчињата однапред. Вест : 100% памук; Поставата за елек : 100% полиестер; Кошула : 55% памук/45% полиестер; Панталони : 92% памук/8% полиестер. Машина за перење. Увезени. Облека облека поставена за момчиња од мали деца од Wonder Nation.

Детални спецификации

Додатоци на производи