• Свеж
Гербер Бебе Девојче Кратки Ракави Боди, 8-Пакет

Гербер Бебе Девојче Кратки Ракави Боди, 8-Пакет

DEN 351.84

Од стока
Во магацинот

Боди На овие девојчиња Се совршени почетници за симпатична облека! Овој сет вклучува осум боди. Тие се совршени за мешање и совпаѓање со нејзините омилени панталони, капи и додатоци за да создадат забавни и уникатни облеки. Секое боди е направено со памук за да обезбеди удобност и дишење. Таквата памучна ткаенина е совршена против нежната кожа на бебето. Боди Од Оние имаат деколте за рамо што може да се прошири што ги одржува промените во гардеробата наједноставно. Долниот прицврстувач е поставен повисоко напред за да се зголеми леснотијата со која може да се менуваат пелените. Боди на овие девојчиња се перат и сушат во машина за да го одржат денот на перење бриз. Овој комплет прави внимателен подарок за секое девојче што го познавате и сакате. Сигурно ќе го ценат и бебето и родителите. Совршени за слоевитост или носени сами, овие боди се одличен додаток на нејзината гардероба. Оеко-Текс Сертификација Број : 16.ХИН.94317 ХОЕНШТАЈН HTTI Вклучува Осум Кратки Ракави Onesies® Боди. Се одликува со деколте на рамото што може да се прошири и високи позиционирани прилепувања на дното за полесни промени. Совршено за мешање и совпаѓање. СТАНДАРД 100 ОД оеко-текс®. Оеко-Текс Сертификација Број : 16.ХИН.94317 ХОЕНШТАЈН ХТИ. Ткаенина : 100% Памук. машинско перење / сушење.

Детални спецификации

Додатоци на производи