• Свеж
Кујнаид без хаос цитрус притиснете мејер лимон

Кујнаид без хаос цитрус притиснете мејер лимон

DEN 223.84

Од стока
Во магацинот

Ова не хаос цитрус стискање има уникатен бункер, целиот сок е содржан во рамките на цитрусниот печат и има интегриран плука за лесно истурање со тежина од 1 LB. Специјално е дизајниран така што овој Цитрус Прес седи рамно на countertop за додадена потпора, овозможувајќи ви лесно да го исцедите најмногу сок од вашиот лимон или вар. Има вграден бункер што е вграден цедилка кој ќе фати несакана пулпа и семе, одржувајќи го вашиот сок чист и свеж. Изработено е од траен, БПА без алуминиум и најлон; За употреба со лимони и лиме. Тоа е машина за миење садови безбедна за брзо и лесно чистење; Една година замена без проблеми и ограничена гаранција за живот. Без хаос : со уникатен бункер, целиот сок е содржан во рамките на цитрусниот печат и има интегриран плука за лесно истурање со тежина од 1 lb. Без стрес : Специјално дизајниран, овој цитрус печат седи рамно на countertop за додадена потпора, дозволувајќи ви лесно Исцедете најмногу сок од вашиот лимон или вар. Вграден : Внатре во бункерот е вграден цедилка кој ќе фати несакана пулпа и семе, одржувајќи го вашиот сок чист и свеж. Висококвалитетен : направен од издржлив, БПА без алуминиум и најлон; За употреба со лимони и лиме. Лесно за чистење : машина за миење садови безбедна за брзо и лесно чистење; Една година замена без проблеми и ограничена гаранција за живот. Кујната за кујни за кујната : Кујната има сè што ви треба за да ги камшикувате омилените слатки или солени рецепти додека го користите вашиот миксер за миење садови, блендер или процесор за храна. Со целосна линија на алатки и гаџети, Кујната ќе го направи најмногу почетник пекар да се чувствува како професионалец. Достапно во најпопуларните бои на Kitchen Aid, стручно измерете ги омилените состојки, а потоа измешајте и размахване во издржлив сад за мешање со лесна истурка. Една година замена без проблеми и ограничена гаранција за животна средина : Производите од кујната се гарантираат да бидат ослободени од дефекти во материјалот и изработката. За една година од датумот на купување, под нормална употреба и грижа, кујната ќе го замени овој производ бесплатно, доколку се утврди дека е неисправен во материјал или изработка. Покрај тоа, од втора година до животот на овој производ, секој производ за кој се смета дека е неисправен под услови на нормална употреба и грижа ќе се санира без полнење или замена со иста ставка или ставка со еднаква или подобра вредност. Погледнете во пакувањето за повеќе информации. Кујнаид без хаос Агруми Притиснете Мејер Лимон : KQS070 OHMEW.

Детални спецификации

Додатоци на производи