• Свеж
Ригидни Индустрии П Серија Про Возење Светлина

Ригидни Индустрии П Серија Про Возење Светлина

DEN 2815.84

Од стока
Во магацинот

Возење Lightq Серија Про Возење Lightq Серија Про Возење Светло; Спектар - Возење/Надолу Дифузни; 90 Вати;СПЕЦИФИКАЦИИ : Примена : Автомобилски Стил На Зрак : Технологија На Сијалица : LEDHousing Боја : Форма На Црно Куќиште : Квадратна Количина Продадена : 1 Предупредување CA Предлог 65 : Nofeutures : Проекти Светло Далеку И Широкоинженеринг За Проектирање На Светлина На 60 Шема На Поплава Поликарбонатна Пластика Q-Серијата Pro Е Една Од Најтрајните Светла На Ригид. Тоа е комбинација од оптика од 4 Д-Серии во едно големо цврсто куќиште и вклучува изолатор на вибрации и нерѓосувачки држач 304. Неодамнешните подобрувања во ЛЕР технологијата даваат повеќе сурови лумени од кога било досега со Q-Серијата PRO. П-Серијата ПРО неодамна имаше корист од неколку надградби за подобрување и на изгледот и на перформансите. Плус, новото брендирање и новите затемнети плочки му даваат на Q-Серијата PRO попрефинет изглед. За употреба во тешка комерцијална средина за Земјоделство, Пожар и Спасување, Комерцијален камион, Морски, Теренски И Енергетски Спортови. П-Серија ПРО опфаќа, исто така, вклучуваат 50% напред проектирање и 50% површина светлина опција за проектирање на светлината каде и како навистина ви е потребно. Дизајниран специјално за да функционира во секое опкружување и да издржи секаква злоупотреба. ОВИЕ LED Светла се големи, светли и тешки!Ригидни Индустрии, лоцирани во Гилбертizзона, е лидер во индустријата и основач на најефикасните решенија за ОСВЕТЛУВАЊЕ НА ЛЕР. Нашите патентирани хибридни И Спекторски оптички системи и најсовремена електронска технологија ги прават НАШИТЕ ЛЕР производи втори по ништо. Додека го обезбедуваме најдобриот производ на пазарот, ние сепак ја одржуваме водечката достапност на класата. Ригидни Индустрии е пионер на напред проектирање НА ЛЕД светлосни шипки со висок интензитет. Надвор патентираната технологија им овозможува на нашите светла да проектираат до 40% повеќе лукс додека извлекуваат до 50% помалку енергија од кој било конкурент. Цврсти Индустрии 544613 П Серија Про Возење Светлина.

Детални спецификации

Додатоци на производи