• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Скици на Менхетен Скици“ уметност од Силвија Василева

Трговска марка ликовна уметност „Скици на Менхетен Скици“ уметност од Силвија Василева

DEN 2601.60

Од стока
Во магацинот

Уметник : Силвија Василевасубјект : City Scapestyle : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има градски пејзаж со езеро подолу. Портфолиото/фотографијата на Wild Apple ги прикажува заедничките напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Градски пејзаж со езеро подолу.

Детални спецификации

Додатоци на производи