• Свеж
Примарен Сребрен Сребрен Родиум Дијамант И Лесен Швајцарски Син Топаз Прстен

Примарен Сребрен Сребрен Родиум Дијамант И Лесен Швајцарски Син Топаз Прстен

DEN 3.33

Од стока
Во магацинот

Добијте неверојатен изглед со овој примамлив сребрен прстен обложен со родиум. Со прекрасен дизајн на исечено срце овој прстен е украсен со фацетирани светло Швајцарски сини топази во форма на перница од 10х8мм и треперливи тркалезни дијаманти за привлечен изглед. Идеален подарок за неа, овој прстен доаѓа во големина на прст 7, скапоцен камен тежи 3,15 cttw, дијамантите тежат 0,12 cttw, а ширината на опсегот е 2mm.Метална Тежина : 3,27 Грама Накит Тип : Стил На Финирање : Скапоцен камен И Дијамантски Ринггендер : Женски метал : Сребрена Боја : Ширина На Бела Лента : 2mmring Големина : 7gemstone Детали : тип : светло швајцарско сино топазбиртстоун месец : декември сече : фацетед облик : перница големина : 10мм x 8mmweight : 3.15 cttwquanty : 1 накит поставување : prongdiamond Детали : Облик : Тркалезна Тежина : 0.12 Cttwquanty : 24 Накит Поставување : Prongyare Вашиот Предмет Пристигнува во Бесплатна Зелена кутија за подароци Со бел лак, Совршена За чување или давање подароци.Земја на Потекло : Тајланд Стерлинг Сребро, родиум-обложен, Цврст, Скапоцен Камен, Дијамант.

Детални спецификации

Додатоци на производи