• Свеж
Трговска марка ликовна уметност „Бели цвеќиња во кафеава вазна“ платно уметност од Пабло Естебан

Трговска марка ликовна уметност „Бели цвеќиња во кафеава вазна“ платно уметност од Пабло Естебан

DEN 3.00

Од стока
Во магацинот

Уметник : Pablo Estebansubject : Floral Style : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има апстракт со бели цвеќиња во вазна на сина основа. Истакнати бои : бела, тен, портокалова, чана, вино, кафеава, сина, црна родена во Сантијаго, Чиле, Пабло присуствуваше на програмата за графички дизајн на Универзитетот во Анфагаста од 1983 до 1985 година и Програма за сликари и дизајн во Уметничката школа на Валпараизо од 1985 до 1988 година. Тој ја започна својата кариера како наставник по уметност во 1985 година и ги смени патеките во кариерата во 1989 година, за да работи како дизајнер на текстил за студија во Франција каде стана доста успешен. Во 2001 година, Пабло отвори свое студио за уметнички дизајн во Валпараизо, Чиле. Во моментов, Пабло првенствено е посветен на производство на постери и оригинали на платно. Темите се разновидни како и трендовите на светот на декор. Се користат широк спектар на материјали, од најкласичните, како што се мастила, акрилици, масла, до домашни техники кои произведуваат уникатни и иновативни уметнички дела. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Апстракт со бели цвеќиња во вазна на сина основа.

Детални спецификации

Додатоци на производи

Манксиво лепило лента за лента за хартија за лепење декоративни налепници решетка Материјал лента за училишни материјали Граница

Решетка лента за хартија Декоративни налепници Решетка Материјална лента за училишни материјали за де�

DEN 0.33